I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Szanowni Państwo,

Chcemy poinformować o akcji charytatywnej prowadzonej przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa kwota trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przeznaczona przez organizatora na wybrany cel.

Każdy może zgłosić istotny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Przykładowo może to być pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu - dzięki temu będą posiadały większy wpływ na wynik głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie tekstu dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

Zespół Dyktanda.pl