Lecimy na Marsa!

Uczniowie z naszej szkoły polecieli w kosmos i obejrzeli niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Braliśmy udział w całodniowych zajęciach online e-Planetobus.

Niebo w zasięgu ręki

E-Planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazują, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem. W czasie zajęć online uczniowie poznali Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Wybrali się też na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety i dowiedzieli jak otrzymać bilet na Czerwoną Planetę. Każde dziecko mogło samodzielnie przeprowadzić eksperyment obrazujący wybrane zjawisko astronomiczne.

Z zajęć online skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy. To część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym.

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.