„Przywróć naszą Ziemię”

„Przywróć naszą Ziemię” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi ma „uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas, żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi,  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan”.

22 kwietnia w „imieniny Ziemi” chcieliśmy szczególnie zaakcentować nasze działania.

Większość musiała odbywać się wirtualnie  i wyglądała inaczej, gdyż skupiała się przede wszystkim wokół omawiania zagadnień proekologicznych bez możliwości aktywnego i bezpośredniego  uczestnictwa.

Nasze działania skupiały się na:

Udziale klas starszych w webinarium dotyczącym zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu. Wydarzenie łączyło elementy wykładu z warsztatami prezentującymi przykłady dobrych praktyk na rzecz ochrony klimatu.

Ponadto oglądaniu filmów edukacyjnych „Zagrożenia Ziemi”, „Ty i środowisko” i rozwiązywaniu przez kl. VII i VIII quizów.

Udziałem w debacie dotyczącej odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii.

Udziałem klas V i VI w konkursie multimedialnym „Ziemia –planeta żywa”, w którym:

I miejsce ex aequo zajęła   Elena Orłowska i Lilianna Neter,

II miejsce ex aequo             Aleksandra Łysiak, Maja Kwaśnik, Amelia Kasza

III miejsce                             Mateusz Worosz

Wyróżnienie                        Julia Marcinek i Maria Błażejewska

Klasy VI i VII przyczyniły się do  zrobienia  wystawy prac „Tak, odnawialnym źródłom energii „

A klasy młodsze wykonały doświadczenia „Jak się rozkładają śmieci?”

Uczniowie przygotowywali ulotki ekologiczne, które zostały umieszczone na wystawie.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w działania.

Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez osoby prywatne i Nadleśnictwo Międzylesie.