„Ślady przeszłości”

Uczniowie klas starszych (siódmych i ósmych) od lat związani są z projektem „Ślady przeszłości- młodzi adoptują zabytki”.

W tym roku w maju, na zaproszenie lokalnej społeczności z Lesicy włączyliśmy się w akcję sprzątania nieczynnego już poniemieckiego cmentarza z XVII w. wraz z dobudowaną w XIX w. kostnicą oraz XVIII- wiecznego, barokowego kamiennego kościoła pod wezwaniem  św. Marcina.

15 uczniów z klas VII (zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt) z ogromnym zaangażowaniem i w „pocie czoła” starało się, aby choć w niewielkim stopniu przywrócić dawną świetność wspomnianych obiektów. Ich zapał był ogromny,  wzmacniany dodatkowo przysmakami, które przygotowała Pani Ania Jaworecka za co jej serdecznie dziękujemy, jak również za atmosferę jaką stworzyła .

Uczniowie usłyszeli też krótką historię tego miejsca z kilkoma ciekawostkami.