Spotkanie z ratownikiem medycznym

18 listopada uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym panem Stanisławem Szurą, który na co dzień pracuje w Podstacji Ratownictwa Medycznego
w Bystrzycy Kłodzkiej i niesie fachową pomoc potrzebującym ludziom. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika, a także dowiedziały się na czym polega jego praca. Następnie  wysłuchały  informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Pan ratownik uświadomił uczniom, iż tzw. „złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał także ważne numery telefonów alarmowych. Najważniejszym punktem spotkania była część praktyczna, podczas której uczniowie uczyli się prawidłowego układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.