„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

W dniu 24 i 25 listopada 2022 roku,  już po raz dwunasty, obchodzono w Samorządowej Szkole Podstawowej w Międzylesiu „Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia”. W imprezie wzięły udział trzy grupy przedszkolaków „Super Smyki” „Świetliki” i „Ananaski” oraz klasa I a i klasa I b. W ramach zajęć edukacyjnych dzieci obejrzały wystawę misiów, wystawkę „Misiowe lekturki” i „Misiowe wierszyki”, wystawę prac plastycznych przedszkolaków „Mój Miś” (konkurs plastyczny), poznały historię powstania pluszowego misia, zapoznały się z postaciami słynnych książkowych i filmowych misiów, wysłuchały piosenek o misiach, poznały zwyczaje niedźwiedzi oraz poznały Wojtka- niedźwiedzia, który towarzyszył polskim żołnierzom walczącym we Włoszech w czasie II wojny światowej. Nauczyły się wierszyka Jana Brzechwy „Niedźwiedź”, bawiły się w zabawy ruchowe związane z misiami: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Misie dwa”, „Misie szare”, „Wyliczankę  Kubusia Puchatka”. Uczniowie z klasy III a i III b recytowali wiersze o misiach.

Wszyscy świetnie się bawili, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z misiami, otrzymali Certyfikaty Przyjaciela Pluszowego Misia za udział we wspólnej zabawie, kolorowanki,  plakietki z misiami oraz małe „co nieco”.