Bezpieczna droga do i ze szkoły

15 września klasy pierwsze uczestniczyły w niezwykle ciekawym spotkaniu z panią sierżant Justyną Orłowską z Posterunku w Międzylesiu.

Celem spotkania profilaktyczno-edukacyjnego było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, jezdniach i chodnikach w drodze do, ze i poza szkołą. Pani sierżant przypomniała o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych, jak też o bezpieczeństwie i zachowaniu ostrożności podczas jazdy autobusem szkolnym.

Uczniowie poznali różne sytuacje drogowe, zagrożenia, znaki drogowe, których znajomość i przestrzeganie ma je uchronić przed wieloma grożącymi zdarzeniami.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, jak zachować się w sytuacjach innych zagrożeń. Pani policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontakcie z obcymi osobami.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach zadając rozmaite pytania, na które pani policjantka cierpliwie odpowiadała.