Światowy Dzień Drzewa

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.

W latach ubiegłych uczniowie uczestniczyli w warsztatach i wycieczkach organizowanych do lasu,  aby w sposób bezpośredni poznać walory przyrodnicze lasu, rozróżniać drzewa, poznać ich bogactwo i funkcje jakie pełnią.

W tym roku uczniowie klas młodszych dzięki Pani Joannie Krawiec z Nadleśnictwa w Międzylesiu, zasadzili na placu szkolnym drzewka sosnowe oraz uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych.

Dzieci dokładnie zapoznały się z instrukcją, jak należy właściwie sadzić drzewka, a następnie jak je pielęgnować. W sadzeniu drzewek pomagał uczniom Pan Marek Jasiński.

Za  bardzo dobrze wykonaną pracę i dużą wiedzę o drzewach zdobytą na warsztatach przyrodniczych i podczas sadzenia drzew, uczniowie otrzymali przestrzenne puzzle przedstawiające owady.

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Międzylesie za możliwość poszerzania naszej wiedzy przyrodniczej.